Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Salesforce Marketing Cloud: Journey Builder

W dzisiejszych czasach istotne jest, aby firmy utrzymywały spójną komunikację ze swoimi klientami we wszystkich kanałach komunikacji. Integracja źródeł offline i online w celu zapewnienia klientom kompleksowej obsługi staje się koniecznością. Jak zatem zapewnić w swojej firmie systematyczność w komunikacji i zautomatyzować marketing, by dotrzeć do większego grona odbiorców?

Z pomocą przychodzi Salesforce Marketing Cloud.

To wiodąca platforma digital marketingu, która łączy firmę z jej klientami w nowatorski sposób. Marketing Cloud umożliwia połączenie wielu źródeł danych (e-mail, SMS, social media, i inne) i gromadzi je w jednym miejscu, dzięki czemu praca działu marketingu staje się nie tylko łatwiejsza, ale też o wiele bardziej efektywna. Platforma ta oferuje swoim użytkownikom wszystko, czego potrzebują, aby w łatwy sposób osiągnąć większe cele sprzedażowe i podnieść jakość obsługi klienta.

Dzięki opcji Journey Builder, użytkownicy Salesforce mają możliwość tworzenia mniej lub bardziej rozbudowanych scenariuszy zdarzeń w celu osiągnięcia założonych celów. Scott McCorkle, były szef Salesforce Marketing Cloud, stwierdził, że to właśnie budowanie podróży klienta jest przyszłością marketingu. Przewidzenie tego jak będą ewoluować potrzeby klienta i jakie reakcje będą wymagane to jedno z największych wyzwań każdego marketingowca, ale dzięki Marketing Cloud czynność ta staje się o wiele łatwiejsza.

Dzięki Journey Builder możesz planować, personalizować i optymalizować wybrane podróże klienta, aby dotrzeć do nich w odpowiednim momencie i z odpowiednim komunikatem. Zanim zaczniesz planować podróż klienta, odpowiedz sobie na poniższe pytania:

✅   Czy wiesz kim są Twoi klienci?

✅   Na jakim etapie podróży się znajdują?

✅   Jak zachęcisz ich do tego, aby podążali wytyczoną ścieżką?

✅  Czy mierzysz efektywność swoich działań?

Dzięki możliwościom Marketing Cloud, każdy plan podróży jest spersonalizowany od samego początku, dzięki czemu klienci kierowani są w odpowiednim kierunku w oparciu o ich gusta, preferencje i zachowania. Nieustannie gromadzone dane pozwalają w łatwy sposób przeanalizować które działania przynoszą najwięcej korzyści, a które wymagają poprawy.

Journey Builder to narzędzie przyjazne dla użytkownika – zindywidualizowane, spersonalizowane i wielokanałowe procesy mogą być tak proste lub tak złożone, jak chcesz. Podróżą może być zarówno wysłanie krótkiego e-maila po dokonaniu zakupu na stronie internetowej, jak i wieloetapowa, złożona kampania remarketingowa w celu utrzymania jakości obsługi klienta i zabezpieczenia jego lojalności względem marki.

?   Etapy podróży można śledzić i optymalizować w czasie rzeczywistym w oparciu o reakcje klienta.

?   Wyniki za ustalony okres działania podróży dostępne są do analizy w dowolnym czasie.

?   Użytkownicy mogą zaplanować różne wersje podróży klienta i zarządzać nią w każdym potencjalnym punkcie kontaktu.

?   Działania “drag and drop”.

?   360-stopniowy widok klienta oszczędza czas przy planowaniu podróży.

?   Journey Builder połączony jest z innymi częściami ekosystemu Salesforce, takimi jak Sales Cloud i Service Cloud, dzięki czemu migracja danych jest bezproblemowa.

?   Z łatwością możesz konfigurować każdy lejek marketingowy.

?   Journey Builder zapewnia najwyższy poziom łączności z klientami i zapewnia wygodną mapę pracy do pozyskiwania nowych leadów.

Planowanie podróży klienta to niezaprzeczalnie jedna z najlepszych funkcji dla firm, które chcą zastosować marketing 1:1. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcji Salesforce Marketing Cloud, lub masz pytania dotyczące Journey Builder – zapraszam do kontaktu.

Wprowadź swoją obsługę klienta na wyższy poziom i osiągnij wymarzone cele sprzedażowe.

? [email protected]

☎ (+48) 790 494 499

Leave a comment